Hričovská rozprávka

Autor: Róbert Kašša | 26.2.2014 o 23:58 | (upravené 27.2.2014 o 0:32) Karma článku: 8,05 | Prečítané:  981x

Keď niekto v našich zemepisných šírkach spomenie slovo diaľnica, mnohým sa na tvári objaví kyslastý úsmev, mnohým zvraští čelo a niektorí sa vytočia až do nepríčetnosti. Už niekoľko desaťročí si totiž zázračný svet slovenských diaľnic žije svoj nekonečný „rozprávkový“ príbeh.

Veštice prorokujú a blázni sa radujú, králi sľubujú a pospolitý ľud sa zabíja pod Strečnom. Ako z absurdnej rozprávky mi pripadá aj posledná aktivita súvisiaca s večným budovaním „našich" diaľnic. Veď asi iba v rozprávke (či skôr zlom sne) je možné, aby obchvat diaľnice prechádzal cez historické centrum. Čuduj sa svete, ale je to tak... Nedávno sa to udialo v Žiline! Bolo to ako z rozprávky o Snehulienke a siedmych trpaslíkoch. Niekoľko vyvolených s čakanmi v rukách sa snažilo priamo v centre mesta, na námestí A. Hlinku, „rozbiť" základný kameň výstavby južného obchvatu krajskej metropoly. Viacerí okoloidúci neveriacky krútili hlavami - čo robí kameň z obchvatu v centre mesta? Že by (ne)kompetentní opäť čosi zmenili? Nebojte sa, nezmenili! Obchvat cez centrum nepôjde. Bol to iba taký fantazmagorický úlet v rozprávkovom časopriestore tesne pred kráľovskou inauguráciou. Pochopil to aj zázračný kameň a emotívnemu búšeniu odolal. Musí totiž zvládnuť ešte deportáciu na miesto, kde ho poklepkávali už pred štyrmi rokmi. Týmto miestom je Hričovské Podhradie, kde začína onen južný obchvat Žiliny. Treba už iba veriť, že sa postavy tohto rozprávkového príbehu postarajú o dlho sľubované víťazstvo dobra nad zlom. Veď, čo by tomu povedali naše detváky...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?