Fico stratil Žilinu... zobrali mu ju nezávislí!

Autor: Róbert Kašša | 18.3.2014 o 12:35 | Karma článku: 11,30 | Prečítané:  1780x

Prvé kolo prezidentských volieb máme za sebou. To, že Žilinčanom záleží na tom,  akého budú mať prezidenta, jednoznačne potvrdili „mestskými“ výsledkami, ako aj volebnou účasťou (len niečo málo desatín chýbalo a volieb v krajskej metropole by sa zúčastnilo päťdesiat percent oprávnených voličov).

Hlasovania chtivých neodradili ani vrtochy nepríjemného frontálneho systému valiaceho sa zo severu. Pochmúrna, upršaná a veterná sobota, akoby predznamenávala niečo neobvyklé. Žilinský volič už v minulosti veľakrát potvrdil, že nie je iba ovcou v košiari a nezapadá do štandardov celonárodných predvolebných prieskumov. Odhodlanosť a občianska zdatnosť sa, aj napriek mnohým nelichotivým poznámkam v minulosti, opäť raz prejavila. Žilina „nominovala" prvé tri miesta nasledovne - Procházka prvý, Kiska druhý a Fico tretí. Celoslovenské prognózy, ako aj mýty o „červenej" Žiline, sa teda nepotvrdili. Žilinčania obrátili poradie kandidátov naruby. Nemusím byť politológ, aby som vedel z výsledkov vydedukovať  niektoré signály. V prvom rade nevyhral straník, naopak, dôveru ľudu až dupľovane získali nezávislí kandidáti. Zvíťazila mladosť a progresívne myslenie. Voličov spod Dubňa odradila špinavá kampaň a zamerali sa na konštruktívnu ponuku. Tlak médií a bilboardov tento krát stroskotal na spoločensko-politickom dôvtipe, resp. zdravom sedliackom rozume voličov. Tiež som volil a v druhom kole pôjdem opäť. Ja aj moja rodina a priatelia. Sme žilinskí voliči a sme na to hrdí!  A bude lepšie...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?