„Žirafu“ popravili, je na rade „korytnačka“?

Autor: Róbert Kašša | 9.4.2014 o 15:49 | Karma článku: 8,56 | Prečítané:  1903x

S jednou z dominánt Žiliny to vyzerá na spadnutie. Presnejšie povedané na zbúranie. Jedinečná žilinská športová hala to má už pravdepodobne spočítané a nedožije sa ani tridsiatky.

Unikátne dielo architekta Ľudovíta Kupkoviča, ktoré bolo roky pýchou žilinského urbanizmu,  asi z Bôrika zmizne. Majiteľ haly sa totiž prednedávnom vyjadril, že ju zbúra a primátor mesta mu tento úmysel odobril. „Tak nech si ju zbúra,"  bola jeho reakcia na informáciu o zámere majiteľa. Halu, ktorá bola v roku 1986 ocenená prestížnou cenou Dušana Jurkoviča za vysokú kvalitu, účelnosť a neobvyklé efektné i efektívne zastrešenie, dnes už nikto nechce. Najskôr sa jej v poslednom roku svojho vládnutia zbavil Ján Slota, ktorý ju predal  podnikateľovi Georgeovi Trabelssiemu. Veľké plány o jej rekonštrukcii, sľubované ďalším primátorom Ivanom Harmanom, zapadli prachom. Súčasnému šéfovi radnice Igorovi Chomovi  na športovej hale podľa nedávneho vyhlásenia takisto evidentne nezáleží, a tak sa Žilinčania modlia, aby začal s majiteľom legendárnej „korytnačky" rokovať o jej záchrane. Je to teda koniec miesta, kde Žilinčania sledovali športové zápolenia, chodili na koncerty a aj sami športovali? Pravdepodobne áno. V situácii, kedy Žilina nemá alternatívu v podobe iného kapacitne a technicky vyhovujúceho športovo-kultúrneho stánku, je postoj primátora zarážajúci. V duchu príslovia „Nehas čo ťa nepáli" dáva od problému ruky preč a svoje stanovisko ospravedlňuje tým, že hala nie je vo vlastníctve mesta. Zabúda však na jeden veľmi dôležitý fakt. Športová hala na Bôriku je duchovným a morálnym vlastníctvom všetkých Žilinčanov a preto musí v budúcnosti počítať s tým, že sa mu môže jeho odmietavý a alibistický prístup vypomstiť. Jedna poprava žilinského športu v podobe zrušenia CVČ Žirafa už Žilinčanom stačila až-až...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?