Máme sa začať báť?

Autor: Róbert Kašša | 8.5.2014 o 8:55 | Karma článku: 9,65 | Prečítané:  1575x

Prednedávnom som inicioval výzvu, v ktorej sa prostredníctvom otvoreného listu žilinskí športovci zasadzujú za zachovanie športovej haly v Žiline. Korektne a s úctou voči obom zainteresovaným stranám vyzvalo osemnásť osobností z oblasti žilinského športu súčasného majiteľa športovej haly Ing. G. Trabelssieho a primátora mesta Žilina Ing. I. Chomu na dialóg. Našim cieľom bolo, aby si kompetentní prestali pohadzovať zodpovednosť za súčasný stav športovej haly na Bôriku ako horúci zemiak a konečne začali rokovať o jej záchrane.

 

Výzva odznela aj vo viacerých médiách a u Žilinčanov sa stretla s veľkým ohlasom. Veď „korytnačka na Bôriku" je jednou z architektonických dominánt Žiliny a obyvatelia mesta už dlhodobo cítia nedostatok príležitostí pre svoje športové vyžitie. Čo však nasledovalo, pripomína skôr doby dávno minulé. Úprimná snaha športovcov o záchranu športovej haly v Žiline sa stala predmetom pre rozpútanie „akcie" ako z dôb najväčšej slávy ŠTB. Výzvu s osemnástimi podpismi súčasné vedenie mesta pravdepodobne vyhodnotilo ako nedôveryhodnú, pretože začalo vykonávať „previerky" ako za socializmu. Poverené osoby telefonicky overovali totožnosť a doslovne vypočúvali účastníkov výzvy. Že či o výzve vedia, či sa na nej naozaj zúčastnili, či ju čítali, či ju podpísali ...? Významní žilinskí športovci sa zrazu zo dňa na deň stali pre mesto personami non grata. Ale prečo? Čo bolo cieľom tejto „eštebáckej akcie" mesta? Spochybniť výzvu alebo jej iniciátorov? Veď nešlo o nič politické ani revanšistické. Prečo teda vedenie mesta hľadá dôvody, aby mohlo výzvu spochybniť a neberie pritom žiadne ohľady na jej účastníkov? Pravdivú odpoveď sa asi nedozvieme. Volal mi aj jeden zo „signatárov", či mu teraz nesiahnu na dotácie? To, čo som práve napísal, berte ako výzvu. Občania, vy sa nebojte vyjadriť svoj názor a milí úradníci, začnite v práci robiť niečo prospešné! A bude lepšie!

P. S. : A mám ešte jednu nezodpovedanú otázku: prečo nevolali aj mne?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?